Septembrie 18 2014 22:41:24
Meteo
Bun venit
Dragi prieteni,

Vă invit ca prin intermediul acestui site să vă informaţi despre localitatea noastra, despre administraţia sa şi să participaţi la discutarea problemelor acesteia.

Comuna Cornetu spune un bun venit tuturor celor care o vizitează virtual sau real !

Acest site este un instrument de informare modern şi eficient pentru locuitori, dar şi un mijloc de a face cunoscute proiectele noastre de dezvoltare.

Pe această cale vreau sa le mulţumesc locuitorilor comunei Cornetu pentru ca au incredere in mine si vreau  sa-i asigur de intregul meu devotament faţă de ei si faţă de localitatea noastra.
Principalul meu obiectiv este acela de a moderniza localitatea şi de o aduce la standarde europene din punct de vedere al infrastructurii, al curăţeniei si al spaţiilor verzi.

Odată cu investiţiile in modernizarea infrastructurii, o altă prioritate rămane creşterea permanentă a calităţii serviciilor in relaţia directă cu cetăţenii.

Din acest punct de vedere vreau ca localitatea noastra sa devina un exemplu pozitiv de transparenţă pentru administraţia publică din Romania.

Primarul Comunei Cornetu,
STOICA ADRIAN EDUARD
ANUNT privind declansarea procedurii de atribuire a autorizatiilor TAXI
Primaria comunei Cornetu declanseaza procedura de atribuire a autorizatiilor TAXI pentru transportul de persoane in regim de taxi, incepand cu data de 15.05.2014