Skip to content Skip to right sidebar Skip to footer

CENTRUL DE VACCINARE a început activitatea

Începând din data de 12 aprilie 2021, la CENTRUL DE VACCINARE din comuna noastră se fac  vaccinări anti-COVID-19 cu vaccinul MODERNA (Șoseaua Alexandriei, nr.138 – în incinta Centrului Cultural Cornetu). Având în vedere că vaccinul pus în prezent la dispozitia centrului este doar vaccinul Moderna, dacă aveți deja programare pentru Pfizer, puteți să vă anulați această programare și să vă reprogramați pe lista de așteptare pentru Moderna.
Vă puteți programa prin una din următoarele modalități:
– direct pe platforma informatică https://vaccinare-covid.gov.ro/platforma-programare/
– prin apelare la call center – DSP Ilfov: 021.414.44.22;
– prin intermediul medicului de familie;
– prin direcțiile de asistență socială de la nivelul primăriilor.

Mai multe detalii și informații utile regăsiți pe platforma https://vaccinare-covid.gov.ro sau la numărul unic 021 414 44 25.


Telefon Centrul de Vaccinare : 0732 222 485