Sedinta Consiliului Local din data de 16.03.2020

1. PROIECT DE HOTARARE privind acordarea de mandate speciale Asociatiei de Dezvoltare Intercomunitara pentru Transport Public Bucuresti — Ilfov pentru semnarea Actului Aditional nr. 1 la Contractul de delegare a gestiunii serviciului de transport public de calatori 2/26.02.2019, incheiat cu Ecotrans STCM S.R.L.
2. PROIECT DE HOTARARE privind acordarea de mandate speciale Asociatiei de Dezvoltare Intercomunitara pentru Transport Public Bucuresti — Ilfov pentru semnarea Actului Aditional nr. 7 la Contractul de delegare a gestiunii serviciului de transport public de calatori 1/17.09.2018, incheiat cu Societatea de Transport Bucuresti STB S.A.
3. PROIECT DE HOTARARE privind acordarea de mandate speciale Asociatiei de Dezvoltare Intercomunitara pentru Transport Public Bucuresti — Ilfov pentru semnarea Actului Aditional nr. 4 la Contractul de delegare a gestiunii serviciului de transport public de calatori 3/17.05.2019, incheiat cu Serviciul de Transport Voluntari S.A.
4. PROIECT DE HOTARARE privind incheierea unui act aditional la contractul de concesionare a serviciului public de salubrizare a comunei Cornetu aprobat prin Hotararea Consiliului Local al comunei Cornetu nr.10/ 25.02.2008
Ordinea de zi suplimentara propusa pentru sedinta din data de 16.03.2020:
5. PROIECT DE HOTARARE privind modificarea si completarea Anexei la Hotarârea Consiliului Local nr.72/2019 (aprobarea regulamentului de organizare si functionare al Consiliului Local al comunei Cornetu, judetul Ilfov)