Skip to content Skip to right sidebar Skip to footer

Dispoziție expropriere imobile proprietate privata – „Colector evacuare exces ape pluviale”

Dispoziția Primarului comunei Cornetu nr. 149/1.09.2022 privind exproprierea imobilelor proprietate privata care constituie coridorul de expropriere al lucrării de utilitate publica de interes local „Colector evacuare exces ape pluviale în zona străzilor Răsăritului, Școlii și Aeroportului, comuna Cornetu, județul Ilfov”.

Dispoziția constituie titlu executoriu, fără alte formalități, pentru predarea bunurilor imobile cuprinse în anexă, parte integrantă din dispoziție, atât împotriva celor expropriați, cât și împotriva celor care pretind vreun drept legat de bunurile imobile expropriate, până la soluționarea definitivă și irevocabilă a litigiilor legate de proprietatea acestor bunuri.

Anexa cuprinzând IMOBILELE PROPRIETATE PRIVATĂ care constituie coridorul de expropriere al lucrării de utilitate publică „Colector evacuare exces ape pluviale în zona străzilor Răsăritului, Școlii și Aeroportului”

Hotărârea Consiliului Local al comunei Cornetu nr. 43/26.05.2022
Hotărârea Consiliului Local al comunei Cornetu nr.66/30.08.2022 privind rectificarea anexei nr.2